آیا دوربین ها امنیت دارند؟

اکثر ما یک دوربین در تلفن ، رایانه لوحی ، لپ تاپ یا یک وب کم رومیزی داریم که برای کار ، مطالعه یا معاشرت مجازی استفاده می کنیم. متأسفانه ، این امتیاز می تواند ما را در برابر حمله آنلاین معروف به camfecting آسیب پذیر کند و امتیاز ما را به یک آسیب تبدیل کند.

این زمانی است که هکرها کنترل وب کم شما را از راه دور به دست می گیرند. آنها این کار را با غیرفعال کردن چراغ روشن که معمولاً نشان می دهد دوربین فعال است انجام می دهند بنابراین قربانیان عاقل تر نیستند.

بسیاری از دوربین های دستگاههای ما امنیت ندارند. در حقیقت ، تحقیقات نشان داده است که در سطح جهان بیش از 15000 دستگاه دوربین تحت وب (از جمله در خانه ها و مشاغل) به آسانی در دسترس هکرها قرار دارد ، حتی بدون نیاز به هک.

وقتی لپ تاپ شما خاموش است ، وب کم آن فعال نمی شود. با این حال ، بسیاری از ما لپ تاپ های خود را در حالت خواب زمستانی یا حالت خواب (که متفاوت است) نگه می داریم. در این حالت ، دستگاه می تواند توسط یک مجرم سایبری بیدار شود و دوربین روشن شود. حتی مارک زاکربرگ اعتراف کرده است که وب کم خود را می پوشاند و میکروفون خود را ماسک می زند.

تعداد موارد ثبت شده از تصویر گرفته شده از طریق دسترسی به وب کم غیر مجاز نسبتاً کم است. این امر به این دلیل است که اکثر حملات بدون این که کاربر متوجه شود به خطر افتاده است رخ می دهد. بنابراین ، این حملات ناشناخته است.

این مهم است که در نظر بگیرید که چرا شخصی ترجیح می دهد دستگاه خانگی شما را هک کند. بعید است مهاجمی تصاویری از شما برای باج خواهی شخصی یا سوء استفاده های وحشتناک خود بگیرد. در حالی که این موارد اتفاق می افتد ، اکثر دسترسی های غیرقانونی به وب کم مربوط به جمع آوری اطلاعات برای سود مالی است.

بیشتر هک های وب کم واقعی ، حملاتی هدفمند برای جمع آوری اطلاعات محدود هستند. آنها غالباً شامل گروه های شرکتی با دانش فنی هستند که به جمع آوری اطلاعات و ضبط تصاویر پنهان می پردازند و اطلاعات شرکت ها را برای منافع خود جمع آوری می کنند.

دو روش رایج در حملات camfecting وجود دارد اولین مورد به عنوان (ابزار مدیریت از راه دور) شناخته می شود و مورد دوم از طریق \”پشتیبانی فنی از راه دور\” کاذب که توسط افراد مخرب ارائه می شود ، صورت می گیرد.

نمونه ای از( ابزار مدیریت از راه دور) یک ویروس تروجان است که از طریق ایمیل ارسال می شود و هکرها کنترل داخلی یک دستگاه را به دست می گیرند.

هنگامی که ویروس تروجان دستگاهی را آلوده می کند ، فقط وب کم که از راه دور به آن دسترسی پیدا نمی کند ، کل کامپیوتر است. این به معنی دسترسی به پرونده ها ، عکس ها ، بانکداری و طیف وسیعی از داده ها است.

وب کم ها همه جا هستند.

خانه های ما هر سال \”هوشمندتر\” می شوند. در سال 2018 ، متوسط ​​خانواده های استرالیایی 17 دستگاه متصل داشتند.

فرض کنید یک یا دو لپ تاپ ، سه یا چهار تلفن همراه و رایانه لوحی ، یک سیستم دوربین امنیتی خانگی و یک تلویزیون هوشمند با دوربین داخلی برای تشخیص چهره وجود دارد.

قرار دادن یک تکه نوار سیاه روی دوربین یکی از راه حل های ساده فناوری کم برای هک وب کم است. خاموش کردن لپ تاپ یا رایانه رومیزی در صورت عدم استفاده نیز ایده خوبی است. اجازه ندهید خواب زمستانی یک دستگاه ، حالت خواب یا حالت کم مصرف شما را به یک احساس ایمنی کاذب بکشاند.

استفاده از فایروال ، آنتی ویروس و سیستم های تشخیص نفوذ در سیستم های رایانه ای تا حدی مانع این گونه هک ها شد ولی همیشه از گذرواژه های امن استفاده کنید و از بازیافت رمزهای قدیمی با شماره های اضافه شده خودداری کنید و همچنین مطمئن شوید که آنتی ویروس و نرم افزار سیستم عامل شما به طور مرتب به روز می شوند.

بیشتر از همه ، از عقل سلیم استفاده کنید. گذرواژه ها خود (از جمله گذرواژه wifi خانه خود) را به اشتراک نگذارید ، روی پیوندهای مشکوک کلیک نکنید و به طور معمول دستگاه های خود را از برنامه های غیر ضروری پاک کنید.

وقتی صحبت از استفاده از وب کم می شود ، ممکن است با خود فکر کنید که آیا تا به حال هک شده اید دانستن این امر دشوار است – اما مطمئن باشید مراحلی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا به خودتان شانس بیشتری بدهید.